Egy magyar érdekeltségű cég egy olyan automata dokkoló rendszer fejlesztését kezdte nemrég, ami 20-70 lábas hajók tulajdonosai számára teszi lehetővé, hogy teljesen automatikusan, kötél nélkül akár az okos telefonról vezérelve kössenek ki.
Az alábbi animációs kisfilmben jól látszik, hogy a Dockstar segítségével az emberi tényező kiiktatásával egyszerűbb, kényelmesebb és biztonságosabb lesz a kikötés. További előnye a gazdaságosabb helykihasználás, így a kikötők adott területen több hajó elhelyezését tudják megoldani.
Ha minden jól megy idén kezdődhet a termék gyártása és az első darabok értékesítése.
Nagy valószínűséggel arra még pár évet várnunk kell, hogy akár a Tisza-tavon akár a Balatonon tömegesen elterjedjen a rendszer használata ezért mi mint hajós iskola addig is azt ajánljuk, hogy minden hajós gyakorolja a hagyományos kikötést amennyit csak lehet. Ehhez nyújtunk mi segítséget 1 napos intenzív gyakorlati tréningjeinkkel, ahol a kikötést kiemelten gyakoroljuk.

Kisgéphajó tréning bővebben  –   Vitorlás kishajó tréning bővebben

 

Tagged on:                     

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.