Plasztik kártya formátum lett a hajóvezetői engedély

A kedvtelési célú kishajó-vezetői képesítések alapján – 2014. január 1-ét követően benyújtott kérelem esetén – egy bankkártya méretű biztonsági okmányon, nemzetközi kedvtelési célú hajóvezetői bizonyítvány kerül kiállításra. Az új arcképes képesítő okmány a belvízi és tengeri kedvtelési célú kishajó-vezetői képesítéseket egyaránt tartalmazza az ENSZ-EGB Belvízi Közlekedési Munkacsoportjának 40. számú határozata szerint.

Az új kártya formátumú okmány kiállítására vonatkozó kérelmet csak személyesen, a hajózási hatóság ügyfélszolgálati helyein lehet kezdeményezni.
A kérelem benyújtásával egy időben
– be kell fizetni a kártya formátumú biztonsági okmány kiállításának 13 000 forintos eljárási díját,
– be kell adni egy darab szabványos (35 mm X 45 mm) színes igazolvány képet,
– a háziorvos igazolását az egészségi alkalmasságról,
– a korábbi képesítő okmányokat, továbbá
– a hajózási hatóság nyilvántartása alapján kinyomtatásra kerülő adatlapot a helyszínen, az ügyintéző előtt a kérelmezőnek alá kell írni.

A korábban szerzett kedvtelési célú, papír alapú képesítő okmányok, az egészségi alkalmasság lejáratáig érvényesek, amennyiben van még hely az orvosi alkalmasság okmányban történő bejegyzésére, úgy azt a vizsgálatot végző orvos megteheti.

12 thoughts on “Plasztik kártya kishajóvezetői engedély

 • 2017-11-19 at 18:35
  Permalink

  Korábbi engedélyem orvosi rovata betelt, ezért 2016.április 10.-én plasztik kártyára cserélték.
  Érvényes:2026.április 10.ig !!!! Tehát tíz évig!
  Kérdésem, hogy a hátra lévő 8 év alatt nem kell orvosi alkalmassági igazolást benyújtanom?
  Merthogy elmúltam 65 éves.

  Reply
 • 2018-04-23 at 08:08
  Permalink

  Miért nem lehet az okmányirodákban is rendezni a cserét?

  Reply
 • 2019-01-19 at 20:48
  Permalink

  Betelt a kishajó jogositványom,debreceni vagyok, holtúdom érvényesiteni kicserélni ?
  Elöre is köszönöm.

  Reply
  • 2019-01-28 at 09:55
   Permalink

   Kedves Zoltán!

   Ha betelt a kishajó vezetői engedélyében az orvosi vizsgálat érvényességét igazoló hely, akkor le kell cserélni a most érvényes plasztikkártyára. Személyesen kell felkeresni az Innovációs és Technológiai Minisztériumot
   Közlekedési Hatóság ügyfélszolgálatát, ügyfélfogadási időben. (1138 Budapest, Váci út 188. | Tel.: 06 1 373 1400 | Email: ugyfelszolgalat@itm.gov.hu).

   Vinni kell:
   · a régi vezetői engedélyt,
   · szabályos színes igazolványképet,
   · az orvosi igazolást.
   · plasztikkártya kiállítási díja 13 000,- Ft.

   Ügyfélfogadási idő:
   A hajózási szakterület ügyfeleit kérésre, előzetes telefonon vagy elektronikus levélben egyeztetett időpontban, ügyfélfogadási időben fogadja.
   Hétfő: 12.30-15.30 | Szerda: 08.30-12.00, 12.30-15.30 | Péntek: 08.30-12.00

   Üdvözlettel:
   Jen Péter

   Reply
 • 2019-02-01 at 07:21
  Permalink

  Tisztelt Jen Úr. Szeretnék érdeklődni, szintén cserével kapcsolatban. A kérdésem a következő lenne. Szabolcs- Szatmár- Bereg területén lakom , Úgy tudom Tokajhoz tartozunk. A vezetői engedély cserét megvalősíthatom Tokajban, vagy mindenféle képen a Fővárosba utazzak? A másik kérdésem az lenne, hogy az egészségügyi lapot úgy tudtam csak kinyomtatni, hogy a másik oldalán szerepel az új engedély kérelmi lap. Tehát csak egy db A-4 es papírt dobott a gép. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel : Fehérvári Gábor

  Reply
  • 2019-04-02 at 13:02
   Permalink

   Tisztelt Fehérvári Gábor Úr!

   · Az ország –hajózási ügyintézés szerint- nincs régiókra felbontva. Mindenki ott intézheti az ügyeit, ahol Neki a legkézenfekvőbb.
   · Tokajban is intézheti a vezetői engedély cseréjét. (3910 Tokaj, Benedek Pál utca 29. ) Ügyfélfogadási időben, hétfő délután, szerda egész nap, péntek délelőtt. Biztos, hogy kell cserélni plasztik kártyára? A rendelet úgy szól, hogy amíg a régi engedélyben van hely az orvosi alkalmasság bejegyzésére, addig nem kell a plasztik kártyás cserét végre hajtani.
   · Ha kéri, akkor küldünk egy orvosi alkalmasságot igazoló üres adatlapot az e-mail címére.

   Bármilyen kérdése van, keressen bennünket.

   Üdvözlettel: Jen István

   Reply
 • 2019-04-26 at 05:04
  Permalink

  T. hatóság. Kérdésem : Magyar III. oszt. tengeri kishajóvezetői engedélyem van ( motoros, vitorlás) ezzel a jogosítvánnyal belvízen vezethetek e kishajót ? Magyar vízeken ellenőrzésnél a vízi rendészet ezt a plasztik kártyát elfogadja e ?
  T. Lengyel Ferenc

  Reply
 • 2019-07-01 at 10:23
  Permalink

  Üdv!
  Amennyiben régi, papír alapú kishajó vezetői okmányom van, de még van üres hely az orvosi alkalmasság bejegyzésére, ezesetben ha jól értem, nem kötelező plastic kártyára cserélni a meglévő engedélyt?. Csak abban az esetben kell cserélnem, ha lejár az alkalmassági, és már nincs hely a papíron a hosszabbításnak? Köszönettel, Balázs.

  Reply
  • 2019-07-13 at 07:47
   Permalink

   Kedves Balázs!
   Igen, amíg van hely, nem szükséges cserélni.
   Üdv:
   Jen Péter

   Reply
 • 2020-06-02 at 19:21
  Permalink

  Tisztelt Jen Péter Úr!
  Szeretnék érdeklődni, szintén cserével kapcsolatban. A kérdésem a következő lenne.
  Az eljárási díjat milyen bankszámla számra tudom befizetni?
  Kecskeméten lakom. A közelben tudok ezzel kapcsolatban ügyet intézni, esetleg Szolnokon vagy szükséges a fővárosba utaznom?
  Válaszát köszönöm
  Tisztelettel:
  Radics Attila

  Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.